Zaburzenia erekcji a palenie papierosów

Od wielu lat znany jest szkodliwy wpływ papierosów na ludzkie zdrowie. Palenie działa niszczycielsko na kondycję i stan całego organizmu. Nie jest ono uznawane jednak, za tak duże zagrożenie jak picie alkoholu. Człowiek uzależniony od mocnych trunków zachowuje się inaczej, dokonuje często niebezpiecznych czynów. Alkoholizm prowadzi do pogorszenia się relacji pomiędzy osobą uzależnioną, a jej najbliższą rodziną, ale także przyjaciółmi czy kolegami z pracy. Palenie tytoniu nie niesie ze sobą, aż tak poważnych konsekwencji i nie zmienia sposobu życia człowieka. Jest mniej szkodliwe dla zdrowia i psychiki, to jednak w wielu miejscach istnieje całkowity zakaz palenia. Palenie papierosów jest główną przyczyną raka płuc, który w wielu przypadkach prowadzi do śmierci. Ponadto, u mężczyzn jest przyczyną bezpłodności.

Zaburzenia erekcji

Mężczyźni coraz częściej skarżą się na problemy z potencją. Wielu z nich nie jest w stanie uzyskać pełnego wzwodu i utrzymać go na wystarczający czas, podczas którego zostanie przeprowadzony stosunek seksualny. Fizjologiczna reakcja męskich narządów intymnych powinna wystąpić naturalnie w momencie bodźca podniecającego. Jednakże nawet co 6 Polak, ma kłopot z uzyskaniem wzwodu, a na całym świecie takich mężczyzn jest aż 150 milionów.

Główną przyczyną takiego zjawiska są zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie wraz z biegiem lat. Ponadto, za taki stan odpowiadają cywilizacyjne schorzenia ogólnoustrojowe. Erekcja możliwa jest poprzez napływ krwi do jamistych komórek, które znajdują się w prąciu. Krew musi tam dopłynąć niezwykle szybko i sprawnie rozkurczyć komórki jamiste. Dopiero wtedy członek uzyskuje odpowiedni rozmiar, twardość, a także podnosi się. Jeśli doszłoby do uszkodzenia czy osłabienia układu krwionośnego, wówczas zaburzyłoby to dopływ krwi do prącia, przez co jamiste komórki wolnej zaczęłyby się rozkurczać. Zaburzenia erekcji mogą być sygnałem, iż w organizmie dochodzi do rozwoju jakiegoś schorzenia: nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej, cukrzycy, miażdżycy.

Czy palenie papierosów ma szkodliwy wpływ na potencję?

Tak, palenie tytoniu oddziałuje na stan oraz kondycję układu krążenia i serca, także działa bardzo niekorzystnie na męską potencję. Jak każdy wie, palenie papierosów wyniszcza płuca i w dosyć podobny sposób działa na naczynia krwionośne. W papierosach znajdują się bardzo szkodliwe substancje, jakie docierają nie tylko i wyłącznie do płuc, ale do wszystkich miejsc w organizmie. Pewne substancje zawarte w tytoniu powodują stopniowe zwężanie się naczyń krwionośnych. Jeśli dojdzie do ich zwężenia, wówczas ruch krwi w organizmie jest zaburzony i przez to wolniejszy. Krew w niewystarczającej ilości dopływa do członka. Ponadto, nikotyna obniża poziom męskich hormonów płciowych we krwi, a więc wpływa źle na popęd płciowy i cały proces erekcji.

Przez działanie nikotyny wzrasta stężenie wolnych kwasów tłuszczowych we krwi, przez co dochodzi do powstania blaszek miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Miażdżyca jest niezwykle niebezpiecznym schorzeniem, które kończy się nawet zawałem. Serce po przebytym zawale nie jest już takie sprawne, pracuje wolniej, przez co krew dopływa wolniej do wszelkich narządów, także do ciał jamistych w penisie. Mężczyźni palący papierosy mają o wiele częściej problemy z potencją, od osób niepalących. Co ważne, dotykają one również młodych palaczy.

Preparaty na problemy z potencją spowodowane paleniem papierosów

Niestety palenie tytoniu może doprowadzić do pojawienia się przewlekłych problemów z erekcją. Oczywiście najprostszym sposobem na pozbycie się swoich kłopotów, jest rzucenie palenia. Po jakimś czasie sprawność seksualna powinna wówczas wrócić do normy. Ponadto, można także przyjmować tabletki na potencje. Popularne leki na potencję takie jak: Viagra i Kamagra działają przez parę godzin po przyjęciu dawki. W ich składzie znajduje się ta sama substancja czynna, czyli sildenafil. To właśnie ten składnik odpowiedzialny jest za uzyskanie wzwodu. Produkty dostępne są na rynku w trzech dawkach: 25 mg, 50 mg oraz 100 mg.