Jak wygląda erekcja po 20-stce i 30-stce?

Starzenie się jest naturalnym procesem, który dotyka każdego z nas. Erekcja zmienia się w zależności od wieku mężczyzny. Inaczej wygląda wzwód u osoby w wieku powyżej 20 lat, a inaczej u mężczyzny 50 +. Wraz z upływem czasu życie seksualne panów zmienia się, jednak nawet w przypadku pojawienia się zaburzeń wzwodu, nie oznacza to końca satysfakcjonującego seksu. Na problemy z potencją istnieje wiele skutecznych sposobów, a wśród nich często wybierane są leki na erekcję. Coraz częściej potrzebują ich nawet młodzi mężczyźni. Jak wygląda erekcja w wieku 20+ oraz 30+ ?

Erekcja u panów w wieku 20+

Niektórzy sądzą, że w młodym wieku wszystko funkcjonuje u mężczyzn prawidłowo. W wieku dwudziestu paru lat czujemy się w pełni sił, nie chorujemy zazwyczaj na żadne choroby i dopiero wkraczamy w świat życia seksualnego. Pomimo tego, nawet młodzi panowie czasem borykają się z zaburzeniami wzwodu. W tym wieku panowie bardzo często cierpią z powodu przedwczesnego wytrysku, Można go podzielić na wytrysk praktycznie natychmiastowy tuż po rozpoczęciu penetracji albo jeszcze przed uzyskaniem pełnego wzwodu, przez co odbycie kontaktu seksualnego jest niemożliwe.

Zjawisko przedwczesnego wytrysku wynika z czynników psychogennych. Wpływa na niego przede wszystkim stres oraz wszelkie lęki. Młodzi i niedoświadczeni kochankowie zazwyczaj nie czują się w łóżku pewni siebie. Boją się tego, że nie sprostają wymaganiom swojej partnerki i nie staną na wysokości zadania. Kolejną przyczyną przedwczesnej ejakulacji jest zbyt rzadkie uprawianie seksu. Młode osoby obawiając się porażki podczas łóżkowych igraszek, niekiedy rezygnują z seksu czy też uprawiają go bardzo rzadko. Niekiedy jest to również związane z brakiem partnerki, a czasem samą obawą zapłodnienia jej. Ponadto dwudziestolatkowie niekiedy cierpią na zaburzenia wzwodu powstałe z przyczyn natury somatycznej (predyspozycje neurobiologiczne, niedoczynność tarczycy).

Dobrze jest obserwować swój organizm. Jeżeli pomimo problemów ze współżyciem mężczyzna ma dalej poranny wzwód, a przedwczesny wytrysk nie pojawia się w trakcie masturbacji, wówczas jest to znak, iż przyczyna takiego stanu ma podłoże psychogenne. Problem z przedwczesnym wytryskiem w większości przypadków mija wraz z nabieraniem większego doświadczenia przez mężczyznę i uprawiania regularnego seksu. Dopiero, jeśli kłopot ten nie znika, wówczas należy udać się na konsultację do seksuologa.

Erekcja u panów w wieku 30+

Życie mężczyzn po 30 roku życia jest bardziej intensywne, aniżeli w przypadku dwudziestolatków. Niestety większość osób w tym wieku żyje dosyć szybko i dużo pracuje. Przez co dochodzi do zaburzenia równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Panowie są często zestresowani i zapracowani, nie mając czasu na relaks. Zazwyczaj problemy z erekcją u trzydziestolatków wynikają z wysokiego poziomu stresu, obaw o przyszłość, czy też kłopotu z odnalezieniem odpowiedniej partnerki. W tej kategorii wiekowej problemy z erekcją obejmują niemożność osiągnięcia albo utrzymania wzwodu, a także przedwczesny wytrysk.

Niestety młodzi ludzie coraz częściej chorują na przewlekłe schorzenia cywilizacyjne (nerwica, depresja, alergie). Przyjmowanie pewnych leków może również wywołać kłopoty z potencją. Na erekcję źle wpływają przede wszystkim preparaty antyhistaminowe, uspokajające czy antydepresanty. Ponadto, u dzisiejszych trzydziestolatków wykrywa się również cukrzycę typu I oraz II. Cukrzyca typu I rozwija się już w okresie dzieciństwa, niestety nie da się jej wyleczyć. Według przeprowadzonych badań nawet ok. 15 procent cukrzyków w tym wieku cierpi na zaburzenia potencji.

Wraz z wiekiem problem ten dotyka jeszcze większej grupy osób z cukrzycą. Dzieje się tak przez neuropatię cukrzycową, a więc uszkodzenie nerwów odpowiedzialnych za przekazywanie informacji do rdzenia kręgowego, gdzie zlokalizowany jest ośrodek współczulny odpowiedzialny za proces wzwodu. Ponadto, cukrzyca może uszkodzić zastawki zapobiegające cofaniu się krwi z ciał jamistych i wyniszczyć naczynia krwionośne, które doprowadzają krew do członka. Istotne jest tutaj kontrolowanie poziomu cukru i wybór odpowiedniej diety.